Bo Pacjent jest Najważniejszy! Mania wybielania!


Piękny zdrowy uśmiech dodaje pewności siebie, poprawia samopoczucie i pomaga w kontaktach z innymi. Stał się dziś dostępny dla każdego i nie musimy wydać na niego fortuny. Dlaczego nie wszyscy mogą pochwalić się białym uśmiechem? Zęby mogą być silne i zdrowe, ale nie zawsze pozwalają cieszyć się nam śnieżnobiałym uśmiechem. Przyczyn zmiany kolorów zębów może być wiele:


czytaj więcej

Wiek.
Starzenie się wpływa na całe ciało w tym zęby i ich kolor. Z wiekiem zęby stają się bardziej żółte i jest to proces naturalny.
Dieta.
Jedzenie i napoje znacząco wpływają na kolor zębów. Do najbardziej barwiących szkliwo produktów należą: czerwone wino, papierosy, kawa, coca-cola, jagody i buraczki.
Antybiotyki.
Żółte zęby są często spowodowane zażywaniem antybiotyków, szczególnie dotyczy to okresu dzieciństwa. Konieczna jest pomoc specjalisty.
Fluor.
Stosowanie go w nadmiarze może również doprowadzić do zmiany odcienia Twoich zębów.
Kamień nazębny.
Przybiera różne odcienie i nie można usunąć go przy użyciu szczoteczki do zębów.
Powtarzamy naszym pacjentom, że dla zdrowia i pięknego wyglądu zębów najważniejsze jest dbanie o nie na co dzień. Niezbędne elementy zdrowego uśmiechu:
Szczoteczka.
Zwykła lub elektryczna, średnio twarda, z włosiem o zróżnicowanej długości, ustawionym pod różnym kątem (pozwala dotrzeć nie tylko do przednich, ale także do bocznych powierzchni zębów). Zużyta nie spełnia swojego zadania. Powinna być wymieniana po trzech miesiącach.
Nić dentystyczna.
Przeznaczona do czyszczenia przestrzeni między zębowych. Używa się jej przed szczotkowaniem zębów.
Płyn.
Czyszczenie powinno zakończyć wypłukanie ust płynem może być zwykły albo wybielający, najlepiej tej samej firmy co pasta.
Regularnie odkamienianie.
Tendencja do tworzenia się kamienia nazębnego, jak i szybkość jego powstawania, są cechami indywidualnymi, głównie uwarunkowanymi składem śliny (wysoko zmineralizowana sprzyja szybszemu odkładaniu się kamienia). Jest nieestetyczny, a tworzące go bakterie powodują zapalenia i krwawienie dziąseł, a to już krok do zapalenia przyzębia. Usuwanie kamienia jest możliwe tylko w gabinecie stomatologicznym. U pacjentów ze stwierdzoną paradontozą zabieg trzeba wykonywać częściej niż co 6 miesięcy.

Domowe sposoby na białe zęby krążą pocztą pantoflową od lat. Traktujemy je raczej jako ciekawostkę, nie jako niezawodny sposób na bielszy uśmiech. Stosowanie sody oczyszczonej, soli czy cytryny daje wprawdzie niewielki efekt wybielający, ale zęby stają się słabsze i jeszcze bardziej podatne na przebarwienia. Używane w nadmiarze mogą uszkodzić szkliwo.
Skuteczne metody wybielania:
W domu
Na rynku mamy do dyspozycji mnóstwo produktów, które mają nam zagwarantować piękny uśmiech. Ich skuteczność jest różna. I zależy od stopnia przebarwienia i jego rodzaju. I zawsze warto zapoznać się z dołączoną do produktu ulotką.
Wybielające pasty do zębów.
Najczęściej zawierają w sobie substancje ścierne, tlenki fluoru bądź naturalne ekstrakty. Ich działanie opiera się na mechanicznym bądź chemicznym usuwaniu osadów, które zbierają się na powierzchni szkliwa. W zależności od swojego składu i siły działania - mogą być bardzo pomocne w wybielaniu zębów. Nie poradzą sobie z najtrudniejszymi przebarwieniami, są za to doskonałym środkiem, dzięki któremu można podtrzymywać naturalną biel zębów, a także efekty wybielania u stomatologa.
Wybielające gumy do żucia.
To ostatnio najczęściej reklamowany w telewizji sposób na białe zęby. Niestety poza oczyszczaniem zębów po posiłkach, mają też wady. Nadmiernie częste żucie gumy może powodować zaburzenia w stawach skroniowo żuchwowych, bóle mięśniowe i nadmierne nieprawidłowe ścieranie zębów. W skrajnych przypadkach może się to skończyć zgrzytaniem zębów i chronicznym, nadmiernym ich zaciskaniem.
Paski wybielające zęby.
Podobnie jak żele wybielające, zawierają aktywne substancje wybielające. Paski nakłada się na górne i dolne zęby. Terapia trwa 7 dni. W tym czasie należy dwa razy dziennie zakładać paski na 30min. Uwaga - osoby z nadwrażliwością zębów i dziąseł mogą odczuwać ból w trakcie stosowania pasków.
Żel wybielający zęby.
Opierają swoje działanie na tych samych substancjach, których używają dentyści w czasie specjalistycznych zabiegów. Niższe jest jednak stężenie substancji aktywnej (najczęściej jest nią nadtlenek karbamidu). Aby wybielić zęby, należy nakładać na nie żel dwa-trzy razy dziennie przez około 10-14 dni. Zęby można wybielić o 2-3 tony.
W gabinecie
Gabinety stomatologiczne gwarantują naprawdę widoczne i trwałe wybielenie zębów. Należy zacząć od umówienia się na konsultację. Specjalista starannie zdiagnozuje problem i określi przyczynę powstania przebarwień. Zaproponuje rozwiązania do wyboru: w zależności od stanu zębów, oczekiwań i możliwości finansowych Pacjenta.
Piaskowanie zębów.
Zabieg przygotowujący, stosowany przed wybielaniem, w wielu przypadkach także rozjaśnia w zauważalny sposób nasz uśmiech. Usuwa kamień i wszelkie naloty, mniej lub bardziej rozjaśnia zęby, a przede wszystkim umożliwia skuteczne i równomierne działanie właściwych preparatów wybielających.
Metoda nakładkowa Nite White.
Polega na przygotowaniu specjalnych szyn na zęby w gabinecie dentystycznym. Gotowe nakładki zakłada się na zęby i napełnia je żelem z substancją aktywną (22% nadtlenek karbamidu), która dodatkowo znacznie redukuje nadwrażliwość zębów, a także przywraca zębom ich naturalny połysk. Najwyższą jakość, oraz efektywność produktu gwarantuje także zastosowanie techonolgii dual-barrel dzięki której wapń i fosfor umieszczone są w dwóch oddzielnych komorach co wspomaga działanie formuły wybielającej ACP. Terapia przynosi bardzo dobre rezultaty.
Metoda lamp.
Innym sposobem jest zastosowanie w gabinecie stomatologicznym żelu wybielającego i naświetlenie go specjalistyczną lampą. Cały zabieg trwa około 1 1,5h. Zastosowane w niej żarówki LED dają dwukrotnie wyższą skuteczność wybielania. Lampa daje możliwość kontrolowania efektu oraz poziomu ewentualnej nadwrażliwości. Cechuje ją większa ergonomia i możliwość dostosowania do każdego pacjenta. Zaletą tej metody jest szybki rezultat i pełna kontrola stomatologa.
Wybielanie zębów laserem.
Najnowszą metodą wybiela jest laser. Metoda zdecydowanie najdroższa, ale także najszybsza.
Odkryj jasne strony swojego uśmiechu już dziś i znajdź dla siebie odpowiedni odcień bieli.
lek.dent.Agnieszka Reszczyk - właściciel BellaDonte


Nadwrażliwość zębów


Statystyki wykazują, iż w dzisiejszych czasach coraz więcej osób i coraz częściej skarży się na przewlekłą lub przejściową nadwrażliwość zębów. Dolegliwość ta związana jest zazwyczaj z bólem na zimno, choć może pojawić się także w przypadku spożywania ciepłych potraw, zmiany ciśnienia atmosferycznego, spożywania kwaśnych lub słodkich potraw, pikantnych przypraw, dotknięcia wrażliwego zęba albo wciągania powietrza ustami.


czytaj więcej

Główne powody nadwrażliwości zębów to:
1. niewystarczająca higiena jamy ustnej:
źle dobrana szczoteczka;
zła technika szczotkowania - zbyt agresywna i mocna, prowadząca do uszkadzania szkliwa i obniżania dziąseł, a więc odsłaniania szyjek zębowych;
nieregularne wizyty w gabinecie stomatologicznym (przynajmniej raz na pół roku) w celu usunięcia osadów i płytki nazębnej (scaling i piaskowanie). Nieusunięty, odłożony kamień w okolicach szyjek zębów może prowadzić do zaniku dziąseł i odsłonięcia wrażliwych części zębów.
2. bruksizm, czyli nadmierne zaciskanie zębów i zgrzytanie zębami prowadzące do ścierania szkliwa. Schorzenie o podłożu psychosomatycznym, będące m.in. wynikiem trybu życia, narażeniem na długotrwały stres i silne napięcie.
Dodatkowe czynniki zwiększające nadwrażliwość to:
nieleczone wady zgryzu;
używanie past wybielających. Część z nich zawiera w swoim składzie agresywnie działające środki ścierne (nawet do 60%) powodujące uszkodzenie szkliwa. Dodatkowo obecność w pastach środków utleniających powoduje przejściowe odwodnienie zębów zwiększając tym samym ich wrażliwość.
Leczenie nadwrażliwości zębów
Doraźnie sposoby radzenia sobie z tą dolegliwością, to wprowadzenie prawidłowej techniki szczotkowania, tj. takiej, która nie powoduje ścierania zębów, a także dobór właściwej dla zębów szczoteczki. Dodatkowo stosowanie specjalnych past i płukanek, które zawierają składniki zmniejszające nadwrażliwość. Należy zdawać sobie sprawę, że skuteczność tych metod uzależniona jest od stopnia odsłonięcia kanalików zębinowych. Optymalnym rozwiązaniem jest konsultacja stomatologiczna. W zależności od przyczyny nadwrażliwości zębów gabinety wykonują różne zabiegi z zakresu leczenia nadwrażliwości, m.in. fluoryzacja z zastosowaniem specjalnych żeli lub lakierów, czy też z zastosowaniem innowacyjnych preparatów do zwalczania nadwrażliwości zębiny metodą chemiczną (np. Green Or). U osób mających tendencję do bruksizmu i ścierania zębów, stomatolodzy zalecają stosowanie dostępnych w ofercie szyn relaksacyjnych NTI. Szyny te uniemożliwiają zaciskanie zębów i niekontrolowane napinanie mięśni żuchwy, a tym samym łagodzą dolegliwości związane z tym schorzeniem.


Zapisz się na bezpłatną konsultację!

Gdzie Nas znajdziesz?

BellaDonte Stomatologia Rodzinna

Adres: Osiedle Słoneczne 10,

budynek przychodni PULS, I pietro

27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Rejestracja: 500 683 555

e-mail: rejestracja@belladonte.com.pl


Bądź na bieżąco!

Bądź na bieżąco z Naszymi promocjami, rabatami, nowymi usługami. Dołącz do Nas na Facebooku i nie pozwól by Cię coś ominęło!

BellaDonte

Umów się na wizytę!

Wyślij wiadomość do naszej recepcji, a my skontaktujemy się z Tobą w celu potwierdzenia wizyty.