Sprawdź Naszą ofertę!

Bella Donte jest gabinetem stomatologii rodzinnej. Nasza oferta skierowana jest do małych i dużych pacjentów. Jesteśmy otwarci na nowe technologie oraz dbamy o komfort Naszych pacjetów. Sprawdź jaką ofertę przygotowaliśmy dla Państwa!

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

Stan zdrowia Twoich zębów bezpośrednio wpływa na Twoje zdrowie fizyczne i samopoczucie psychiczne. Nieleczone zęby mogą być przyczyną wielu chorób, powodują bóle głowy, zatok oraz stanowią źródło rozprzestrzeniania się zakażeń. W celu utrzymania zdrowych zębów, zalecane są systematyczne wizyty u dentysty, raz na pół roku. Stomatologia zachowawcza zajmuje się wykrywaniem oraz leczeniem powstałych ubytków próchnicznych. W Naszej ofercie mamy dla Państwa:
- wizyty adaptacyjne,instruktaż higieny jamy ustnej,
- Wypełnianie zęba stałego jak i mlecznego,
- Odbudowa zęba na wkładzie standardowym, na włóknie szklanym,
- Wybielanie zębów,
W Naszym gabinecie Naszym stałym klientom zapewniamy bezpłatne wizyty kontrolne, bo Twoje zęby to Twój skarb!

PROTETYKA

Utrata zębów to bardzo poważny problem, nie tylko estetyczny. Brak prawidłowego uzębienia zmniejsza efektywność żucia, może doprowadzić do zmian w stawie skroniowo-żuchwowym oraz silnych bóli głowy. Protetyka zajmuje się uzupełnianiem / rekonstrukcją utraconych zębów. W naszej ofercie mamy dla Państwa uzupełnienia stałe oraz ruchome jak:
- Wkłady koronno-korzeniowe,
- Wkłady koronne,
- Licówki,
- Protezy arylowe, szkieletowe, elastyczne,
- Naprawy protez,
- Mosty,
Zapisz się do Nas na bezpłatną konsultację protetyczną, nasi specjaliści doradzą Państwu najlepsze rozwiązanie. Z nami odzyskają Państwo z powrotem piękny uśmiech! Zapraszamy!

ENDODONCJA - LECZENIE KANAŁOWE

Endodoncja znana jako leczenie kanałowe jest bardzo ważną dziedziną stomatologii, zalecana przy złamaniu zęba, bardzo dużych ubytkach, kiedy bakterie próchnicy przedostały się do korzeni zęba. Leczenie kanałowe jest sposobem na wyleczenie zęba, którego inną metodą nie da się uratować, poza usunięciem. W Naszym gabinecie posiadamy urządzenie do mechanicznego opracowania kanałów, co zwiększa jakość, skuteczność pracy oraz czas leczenia. Leczenie jest bezbolesne oraz gwarantuje utrzymanie zęba przez długi okres.
Dzięki tej metodzie Twój ząb może ci służyć jeszcze przez wiele lat!

CHIRURGIA

Chirurgia stomatologiczna zajmuje się przede wszystkim usuwaniem zębów których nie sposób wyleczyć oraz pomocą w przypadku trudno wyrzynających się zębów ( np. zębów mądrości ). Czasami koniecznym zabiegiem jest usunięcie zęba ze wskazań ortodontycznych lub protetycznych.
Dzięki nowoczesnym metodom chirurgia nie musi się kojarzyć z bólem i strachem. Nasi specjaliści dbają o to aby zabiegi te były całkowicie bezbolesne, jednak jeśli to Państwa nie przekonuje, mamy w Naszej ofercie bezpieczny gaz rozweselający podtlenek azotu, dający efekt pełnego zrelaksowania ( zobacz więcej sedacja wziewna )

STOMATOLOGIA DZIECIĘCA

Zadbanie o piękny uśmiech dziecka jest ważnym fundamentem pod przyszłość malucha. Wyodrębniliśmy ją jako specjalizację przez wzgląd na odmienną budowę dziecięcych zębów, co wiąże się ze specjalnymi metodami leczenia.
Zabiegi dedykowane dzieciom:
LAKIEROWANIE - Bezbolesny zabieg profilaktyczny polegający na wcieraniu w powierzchnię zęba lakieru z fluorem, aby wzmocnić szkliwo i zwiększyć jego odporność na próchnicę. Dzięki zastosowaniu lakieru o znacznie wyższym stężeniu fluoru działanie specjalisty jest skuteczniejsze w stosunku do past stosowanych samodzielnie.
LAKOWANIE - Bezbolesny zabieg profilaktyczny mający na celu uszczelnienie szczelin i zagłębień na powierzchni zęba specjalnym preparatem zwanym lakiem, zapobiegającym rozwojowi próchnicy w bruzdach. Najlepiej przeprowadzić go możliwie wcześnie, czyli po ukazaniu się zęba w jamie ustnej, kiedy szkliwo w bruzdach nie ulegnie jeszcze demineralizacji.
LECZENIE ZACHOWAWCZE - Warto działać szybko. Ze względu na specyficzną budowę zębów mlecznych, czyli cienką grubość zębiny i szkliwa próchnica szybko się rozprzestrzenia. Pierwsza wizyta małego Pacjenta w gabinecie jest wydarzeniem, które może mieć poważne konsekwencje dla późniejszego nastawienia do leczenia stomatologicznego. Staramy się, aby była ona jak najmniej stresująca, ustalamy plan leczenia i konsultacji, a nasi pacjenci i ich ząbki rosną sobie spokojnie pod naszą stałą opieką.
LECZENIE ORTODONTYCZNE - Zdarzają się sytuacje, kiedy zbyt późne podjęcie leczenia zębów mlecznych doprowadzi do ich utraty. Skutkuje to pogorszeniem wyglądu, zaburzeniami mowy, utrudnieniem żucia pokarmów i powstawaniem wad zgryzu, bardzo szybko radzimy sobie jednak z każdym Państwa problemem - odpowiednio wcześnie zdiagnozowane zapewniają sukces leczenia ortodontycznego.
Lek. stom. Agnieszka Reszczyk: Najlepszym momentem na pierwszą wizytę dziecka u dentysty jest czas, kiedy pojawiają się pierwsze zęby mleczne. Podczas takiego spotkania mogę udzielić rodzicom przydatnych informacji dotyczących profilaktyki jamy ustnej malucha, aby udało się utrzymać zdrowe zęby mleczne jak najdłużej. Zęby mleczne, choć uważane często za mniej ważne, mają ogromny wpływ na rozwój prawidłowej wymowy oraz wygląd buzi dziecka w przyszłości. Dlatego przy standardowej wizycie kontrolnej zawsze staram się udzielić dziecku konkretnych wskazówek jak prawidłowo czyścić zęby i wybrać właściwą pastę i szczoteczkę. W gabinecie oferujemy Państwu:
- wypełnienie w zębie mlecznym (kolorowy kompozyt)
-opatrunek leczniczy w zębie mlecznym
-impregancję azotanem srebra
-impregnację fluorem
-leczenie próchnicy butelkowej, początkowej ozonem
-dewitalizacja miazgi w zębie mlecznym
-leczenie zgorzeli w zębie mlecznym
-oraz ekstrakcję zęba mlecznego w znieczuleniu
Znieczulenie podtlenkiem azotu (gazem rozweselającym) posiada wiele zalet. Jest to bezpieczna metoda i można ją stosować u dzieci, które skończyły 3 lata. Redukuje strach związany z wizytą u dentysty. Uspokaja pacjenta przed odruchami wymiotnymi, które pojawiają się w trakcie wkładania narzędzi stomatologicznych do ust. Powoduje uczucie przy którym mogą wystąpić iluzje, podobne do marzeń sennych. To doskonała metoda dla wszystkich, którzy odczuwają silny strach przed wizytą u dentysty.
Nasz personel chętnie odpowie na wszystkie Państwa pytania! Zapraszamy!

PROFILAKTYKA I PERIODONTOLOGIA

Jest podstawowym działem stomatologii, który zajmuje się zapobieganiem chorobom jamy ustnej. Do wykonywanych przez nas działań w tym zakresie należy:
- fluoryzacja kontaktowa na łyżce indywidualnej,
- lakierowanie,
- instruktaż higieny,
- lakowanie zębów stałych,
- usunięcie płytki nazębnej (scalling, polerowanie, ozonoterapia),
- piaskowanie,
- polerowanie wypełnień,
- ozonoterapia w leczeniu zapaleń dziąseł,
- leczenie nadwrażliwości zębów,
- konsultacja periodontologiczna
Służymy radą i pomocą w każdym zakresie, a przebyte kursy i szkolenia pomagają nam z znalezieniu skutecznej metody w poradzeniu sobie z każdym Państwa problemem stomatologicznym.

SEDACJA WZIEWNA

Gaz rozweselający
Znieczulenie podtlenkiem azotu (gazem rozweselającym) posiada wiele zalet. Jest to bezpieczna metoda i można ją stosować u dzieci, które skończyły 3 lata. Redukuje strach związany z wizytą u dentysty. Uspokaja pacjenta przed odruchami wymiotnymi, które pojawiają się w trakcie wkładania narzędzi stomatologicznych do ust. Powoduje uczucie przy którym mogą wystąpić iluzje, podobne do marzeń sennych. To doskonała metoda dla wszystkich, którzy odczuwają silny strach przed wizytą u dentysty.
Nasz personel chętnie odpowie na wszystkie Państwa pytania! Zapraszamy!
Zapisz się na bezpłatną konsultację!

Gdzie Nas znajdziesz?

BellaDonte Stomatologia Rodzinna

Adres: Osiedle Słoneczne 10,

budynek przychodni PULS, I pietro

27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Rejestracja: 500 683 555

e-mail: rejestracja@belladonte.com.pl


Bądź na bieżąco!

Bądź na bieżąco z Naszymi promocjami, rabatami, nowymi usługami. Dołącz do Nas na Facebooku i nie pozwól by Cię coś ominęło!

BellaDonte

Umów się na wizytę!

Wyślij wiadomość do naszej recepcji, a my skontaktujemy się z Tobą w celu potwierdzenia wizyty.